• چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
سبد خرید 0
تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۳ --- ۱۰:۳۴
تعداد مشاهده: 711 بار
دسته خبر:
عنوان خبر: عینک هوشمند برای کم‌بینایان
عینک هوشمند برای کم‌بینایان

نوعی عینک‌ فناوری پیشرفته جدید که به نابینایان امکان دیدن می‌دهد، اوایل سال آینده میلادی به فروش می‌رسد.عینک هوشمند برای کم‌بینایاننوعی عینک‌ فناوری پیشرفته جدید که به نابینایان امکان دیدن می‌دهد، اوایل سال آینده میلادی به فروش می‌رسد. به گزاش سرویس فناوری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گجت جدید که امید می‌رود بهای آن بیش از یک گوشی هوشمند نباشد، به کاربران امکان دیدن حرکات و حالات چهره را می‌دهد. این ابزار دارای یک دوربین‌ ویدیویی بوده که روی فریم‌هایش نصب است.
 
مبتکران امیدوارند با این عینک افراد کم‌بینایی که معمولا به ماندن در منزل محدود هستند به مراکز خرید بروند و در بیرون تردد کنند.
 
سامانه ابداعی با ترکیب‌کردن اطلاعاتی که توسط یک پرتو مادون‌قرمز و دوربین ویدیویی عادی بازپخش می‌شوند، عمل می‌کند. نوعی رایانه کوچک نیز داده‌ها را پیش از قرارگرفتن آن‌ها روی لنزها در شکل خطوط طراحی، پردازش می‌کند. با استفاده از این عینک اجسام نزدیک‌ شفاف‌تر ظاهر می‌شوند و گفته می‌شود نمونه اولیه آن روزی به اندازه عینک‌های استاندارد خواهد بود.
 
تصور می‌شود بیش از 100 هزار انگلیسی بتوانند از این سیستم استفاده کنند. این عینک‌ برای افراد نابینای مطلق ساخته نشده، بلکه مختص اشخاصی است که از نارسایی شدید بینایی رنج می‌برند.
 
دانشمندان دانشگاه آکسفورد انگلستان در نظر دارند نوعی گوشی را به این سامانه بیفزایند که تصویری از اشیا (مانند شماره پلاک خودرو) را اسکن کرده و آن را به صورت دقیق برای کاربر می‌خواند. این محققان مدعی‌اند عینک فناورانه مزبور در نور پایین بسیار خوب عمل می‌کند و افرادی که از نابینایی شبانه رنج می‌برند، نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.
 
دانشمندان به دنبال افزودن کارکردهایی مانند تشخیص صورت، متن یا اجسام به این عینک هستند.


کل آرا: 1
امتیاز شما:
نگاه اپتیک: ارائه انواع عینک طبی، عینک آفتابی و لنز
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


تازه ها و خبرها

 عینک هوشمند ورزشی ساخته می‌شود
تعداد مشاهده خبر: 1044
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، مجاز می باشد.
کلیه حقوق این مجموعه محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 All rights reserved.