• چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
سبد خرید 0
تاریخ انتشار خبر: چهارشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۳ --- ۱۵:۵۵
تعداد مشاهده: 709 بار
دسته خبر:
عنوان خبر: ارتقای«گلوکم چشم‌پزشکی»کشور/ایران در ایده‌‌های تحقیقاتی با دنیا برابری می‌کند
ارتقای«گلوکم چشم‌پزشکی»کشور/ایران در ایده‌‌های تحقیقاتی با دنیا برابری می‌کند

عضو گروه تخصصی گلوکوم کنگره سالانه چشم پزشکی ایران: ایران در ایده‌‌های تحقیقاتی با دنیا برابری می‌کند.


عضو گروه تخصصی گلوکوم کنگره سالانه چشم پزشکی ایران:
ارتقای«گلوکم چشم‌پزشکی»کشور/ایران در ایده‌‌های تحقیقاتی با دنیا برابری می‌کندخبرگزاری تسنیم:
عضو هیئت علمی دانشگاه ایران با عنوان اینکه در سالهای اخیر تلاش زیادی برای ارتقای شیوه تشخیصی بیماری گلوکم صورت گرفته است، گفت:‌ پزشکان ایرانی در ارائه ایده‌های پزشکی با دنیا برابر هستند.


به گزارش سلامت خبرگزاری تسنیم، نوید نیلفروشان مهمترین دستاورد پزشکی در زمینه گلوکم در سالهای اخیر را تلاش در ارتقای روش‌های تشخیص دانست و اظهار داشت: مهمترین اقدامی که در مورد گلوکم انجام می‌شود، ارتقای روش‌های تشخیصی است. با استفاده از دانش‌های جدید که منجر به ساخت یک سری وسایلی می‌شود که می‌تواند در تشخیص بیماری کمک شایان کند.

این فوق تخصص قرنیه و گلوکم و عضو هیئت علمی دانشگاه ایران عنوان کرد: مهمترین مسئله این است که اگر بیماری گلوکم سریع تشخیص داده شود می‌توان درمان را به موقع انجام داد و از نابینایی و کم بینایی پیشگیری کرد. تمایلات سالهای اخیر در بین پزشکان هم به این سمت بوده است که کاری کنند بیماری زودتر قابل تشخیص باشد. در کنار این هم روش‌های درمانی مهمی به وجود آمده است که شامل روش‌های دارویی، لیزری و جراحی است که مرتب در حال به روز شدن است.

عضو هیئت علمی دانشگاه ایران با اشاره به اینکه قسمت اعظم دانش پزشکی در ایران  وابسته به غرب است، عنوان کرد: این موضوع به این خاطر است که آنها روشهای مطالعات‌شان سیستماتیک تر از ما است و هر کس می‌داند باید چه بکند؛ در یک سیستم تحقیقاتی ارکان‌های مختلفی وجود دارد و این ارکان‌ها باید به طور منظم با هم کار کنند. متاسفانه در ایران این مباحث به راحتی دنبال نمی‌شود و دست اندازهای زیادی وجود دارد.

وی در این باره گفت: خیلی ایده‌ها در ذهنمان است، اما آنقدر مشغله‌ها و دست اندازهای مختلف وجود دارد که تا عملیاتی شود؛ نظریه توسط کشورهای پیشرفته‌تر بیان شده است و راهکارها توسط آنها داده شده است. ولی به طور کلی از نظر ایده تحقیقاتی بسیار نزدیک به کشورهای پیشرفته هستیم.

نیلفروشان با بیان موانعی که بر سر راه چشم پزشکی قرار دارد، عنوان کرد: بسیاری از تجهیزات مختص بعضی از شرکت‌هایی هستند که ما تحریم آنها هستیم و نمی‌توانیم از امکانات آنها بهره ببریم، اما خوشبختانه چیزهایی که ما نمی‌توانیم به آنها دسترسی داشته باشیم خیلی جنبه حیاتی برای چشم  پزشکی ندارد یعنی روش‌های جایگزینی هم وجود دارد. از نظر دارویی نیز یکسری امکانات دارویی هستند که شرکت‌های دارویی مواد اولیه آن را تهیه می‌کنند و به دست ما می‌رسانند اما از نظر تنوع دارویی نسبت به کشورهای دیگر دچار ضعف هستیم.
وی که عضو گروه گلوکم در بیست و چهارمین کنگره چشم پزشکی ایران است درباره این دوره از کنگره گفت: ما کاری که امسال انجام می‌دهیم مثل روال سال‌های گذشته است؛ یعنی یک پیش سمینار قبل از سمینار اصلی انجام می‌دهیم  که مربوط به گلوکم است که در سطح فوق تخصصی و به مدت 8 ساعت انجام می گیرد؛ به این ترتیب که سه سخنران  معروف خارجی از آسیا اروپا و امریکا داریم. در زمان برگزاری کنگره نیز  تعدادی کارگاه و سمپوزیوم که مقرر شده و همکاران  مدیریت این کارگاه ها را بر عهده دارند.

نیلفروشان در پایان افزود: معمولاً سعی می‌کنیم پوشش وسیع درباره موضوعات مختلف مربوط به گلوکم داده شود؛ روش‌های درمانی و تشخیصی بحث شود. در مورد ایده‌های جدید تبادل نظر صورت بگیرد و علاوه بر این سعی می‌شود که در این نوع کنگره‌ها مطالب قدیمی تر هم بازخوانی شود.

به گزارش انجمن چشم پزشکی ایران، بیست و چهارمین کنگره چشم پزشکی ایران به همت انجمن چشم پزشکی ایران و با همکاری گروه چشم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و مشارکت همکاران چشم پزشک داخل و خارج از کشور 10 تا 13 آذر93 در سالن همایشهای رازی برگزار می‌شود.علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت www.irso.org و یا با شماره تلفن 66919061 تماس حاصل کنند.


کل آرا: 1
امتیاز شما:
نگاه اپتیک: ارائه انواع عینک طبی، عینک آفتابی و لنز
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


تازه ها و خبرها

 عینک هوشمند ورزشی ساخته می‌شود
تعداد مشاهده خبر: 1044
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، مجاز می باشد.
کلیه حقوق این مجموعه محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 All rights reserved.