• چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
سبد خرید 0
تاریخ انتشار خبر: پنجشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۳ --- ۱۸:۲۲
تعداد مشاهده: 1056 بار
دسته خبر:
عنوان خبر: استفاده از نور در مهندسی پزشکی و چشم پزشکی اصفهان
استفاده از نور در مهندسی پزشکی و چشم پزشکی اصفهان

عضو کمیته علمی همایش نور در پزشکی اصفهان: در حال حاضر بدنبال استفاده از انرژی نور در مهندسی پزشکی و چشم پزشکی هستیم.


ربانی خبر داد:
استفاده از نور در مهندسی پزشکی و چشم پزشکی اصفهانخبرنگار مهر:
حسین ربانی ظهر امروز در همایش نور در پزشکی که در دانشکده فناوری های نوین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اظهار داشت: دانشکده فناوری های نوین دانشگاه با همکاری سازمان یونسکو، به مناسبت نامگذاری سال جاری تحت عنوان سال نور اقدام به برگزاری همایش یک روزه‌ «نور در پزشکی» کرده است. وی بیان داشت: جدیدترین پژوهش انجام گرفته در بخش نور با نام آنالیز تصاویر چشم و آینده چشم انجام گرفته است.
 
عضو کمیته علمی همایش نور در پزشکی خاطرنشان کرد: در گذشته لایه‌های چشم را به چند قسمت مختلف تقسیم بندی می‌كردند اما امروزه و با بهره‌گیری از این روش لایه‌های چشم را بیرون آورده و با آنالیز آنها برای درمان بهتر و موثرتر بیماری‌های چشم اقدام می‌شود.
 
وی با اشاره به اینكه در دانشكده فناوری‌های نوین شاخه‌های مختلف پزشكی مانند بیوالكتریك، بیومتریال و مهندسی بیمارستان آموزش داده می‌شود، اضافه کرد: به طور مثال در رشته بیوالكترونیك با بررسی و آنالیز سیگنال‌های نوری از آن‌ها برای ساخت تجهیزات ویژه استفاده می‌شود و یا با ساخت میكروسكوپ‌های ویژه با بهره‌گیری از این علم می‌توان تمام فرآیندهای سلولی و میكروسكوپی را به صورت الكترونیك و مكانیكی پردازش كرد.
 
ربانی با اشاره به بخش درمانی آلتروماسكوپ در چشم پزشكی، گفت: با بهره‌گیری از این روش می‌توان با عكس‌برداری ویژه از چشم تمام لایه‌های چشم به ویژه لایه‌های درونی آن را مورد بررسی قرار داد و در صورت تشخیص بیماری بتوان بهتر و سریع‌تر آن را درمان كرد.
 
وی در مورد دیگر كاربردهای نور در پزشكی گفت: در بسیاری از سی تی اسكن‌ها از نور برای تشخیص استفاده می‌شود برای ساخت لیزر نیز می‌توان از نور در فركانس ویژه‌ای بهره‌برد و در نهایت با تهیه لیزرها به درمان بیماری‌ها بدون عمل‌های جراحی پرهزینه پرداخت.
 
عضو کمیته علمی همایش نور در پزشکی با بیان اینکه از نور در بسیاری از زمینه‌های پزشكی استفاده می‌شود، اظهار داشت: مهمترین بخش‌های مورد استفاده نور در پزشكی در بخش ساختاری تلسكوپ‌ها و اپتیكی و حتی در بخش‌های نظامی است كه در این حوزه‌ها ساختارهای مختلف نور را بررسی كرده و با بهره‌گیری از فیبرهای نوری و اِلمان‌هایی كه دارند از آنها برای درمان بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود.


کل آرا: 3
امتیاز شما:
نگاه اپتیک: ارائه انواع عینک طبی، عینک آفتابی و لنز
نظر شما
نام :
ایمیل : (منتشر نخواهد شد)
وب سایت : (اختیاری)متن تصویر:


تازه ها و خبرها

 عینک هوشمند ورزشی ساخته می‌شود
تعداد مشاهده خبر: 1044
استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع، مجاز می باشد.
کلیه حقوق این مجموعه محفوظ می باشد.
Copyright © 2019 All rights reserved.